Case challenge.
Диференційний діагноз суглобового синдрому: як вчасно розпізнати проблему
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
19.04.2024
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
19.04.2024
17:00 - 19:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Ревматологія, ортопедія і травматологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Актуальність диференційної діагностики суглобового синдрому визначається високою частотою артралгій та артритів, а також – неухильним зростанням поширеності хвороб кістково-м’язової системи. У терапевтичній практиці пацієнти з суглобовим синдромом зустрічаються досить часто: в загальній структурі захворюваності в Україні вони посідають третє місце після серцево-судинних захворювань та хвороб травної системи, а в структурі інвалідності – друге.

На жаль, частота помилок при встановленні діагнозу у пацієнтів із суглобовим синдромом сягає до 80%. При цьому правильна оцінка суглобового синдрому необхідна для складання діагностичної версії, алгоритму обстеження, вибору оптимальної лікувальної тактики та своєчасного початку лікування пацієнта.

Суглобовий синдром може бути ознакою ураження переважно самих суглобів, віддзеркаленням системних уражень при дифузних захворюваннях сполучної тканини або системних васкулітах. Суглобовий синдром також вважається найяскравішим проявом великої групи захворювань – ревматичних хвороб.

Диференційна діагностика часто проводиться у межах групи патологій сполучної тканини – у МКХ-10 включено понад 150 різних нозологічних форм ревматичних захворювань. Водночас ураження суглобів зустрічається також при неревматичних хворобах: патологіях респіраторного тракту, системи кровотворення, ендокринних, інфекційних, онкологічних захворюваннях.

Отже, на що лікареві орієнтуватися, щоб не помилитися та надати пацієнту ефективну допомогу? Адресуємо це та інші питання досвідченим лікарям-ревматологам, провідним експертам цієї галузі професорам Ірині Юріївні Головач та Галині Олександрівні Проценко. А почуємо їхні коментарі під час заходу у форматі Case challenge, на який ми вас наполегливо й радо запрошуємо.

Зокрема, спікери представлять на клінічних прикладах:
• Етапи постановки діагнозу;
• Алгоритм проведення диференційного діагнозу;
• Диференційний діагноз при різних проявах суглобового синдрому.

Реєструйтеся зараз, щоб отримати цей корисний практичний досвід!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • Головач Ірина Юріївна
    Керівник Центру ревматології Клінічної лікарні Феофанія ДУС, лікар-ревматолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.
  • ПРОЦЕНКО ГАЛИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
    Д.мед.н., професорка, провідний науковий співробітник відділу некоронарних хвороб серця, ревматології та терапії, керівник консультативно-діагностичного та лікувального центру рідкісних і фармакорезистентних ревматичних хвороб ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини ім. акад. М.Д. Стражеска НАНУ», лікар-ревматолог вищої категорії.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.